Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

Transmisja na naszym kanale parafialnym na YouTube

 

II Niedziela Wielkanocna -  07. 04. 2024 r.

1. Dziś Msze Św. o godz. 700  i 1200 w Uściu Gorlickim, o godz. 900 w Skwirtnem i o godz. 1030  w Odernem.
O godz. 1145  koronka do Miłosierdzia Bożego. Za jej odmówienie dziś w kościele można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po Mszach Św. ucałowanie relikwii Apostołów Miłosierdzia: Św. Jana Pawła II i Św. Faustyny. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.

2. Jutro przeniesiona z 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msza Św. o godz. 630   Jest to równocześnie Dzień Świętości Życia. W tym dniu modlić się będziemy w intencji ochrony życia ludzkiego od poczęcia aż do naturalnej śmierci i będzie można podjąć się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Osoby które chcą włączyć się do tej akcji dzisiaj będą mogły zabrać deklaracje. Stronę ze swoimi danymi personalnymi niech odetną i przyniosą jutro albo na tygodniu do niedzieli włącznie pamiętając, że adopcja obowiązuje od poniedziałku.

3. W środę o godz. 1700 spotkanie dzieci klasy III przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.

4. W piątek o godz. 1700 spotkanie klasy VIII i ich rodziców w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

5. Za tydzień Niedziela Biblijna oraz rozpoczęcie Tygodnia Biblijnego.
O poprowadzenie różańca prosimy różę P. Mariana Plewy.

6. Do sprzątania kościoła prosimy Rodziny P. Bogusławy Stabach, Jerzego Wadacha, Romana Jabłczyka.
Dziękujemy wyznaczonym rodzinom za sprzątanie i złożoną ofiarę 150 zł na kwiaty i środki czystości.

7. W zakrystii można nabywać Gościa Niedzielnego oraz dla dzieci Małego Gościa Niedzielnego.

8. Wczoraj w Turnieju Piłki Nożnej Rejonu Krynickiego, drużyna naszych lektorów starszych zajęła pierwsze miejsce i awansowała do rozgrywek diecezjalnych. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

9. Parafia w Wysowej-Zdroju organizuje pielgrzymkę autokarową (bez nocnych przejazdów) do południowych Włoch w terminie 2-12 lipca 2024 roku. Szczegóły na stronie internetowej parafii: parafiawysowa.pl w zakładce aktualności lub pod numerem tel. 609777185.

10. W piątek odszedł do wieczności śp. Bolesław Szczerba. Uroczystości pogrzebowe odbędą się dzisiaj: o godz. 1400 modlitwa różańcowa a o 1430 Msza Św. pogrzebowa. Jego nieśmiertelną duszę polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie …

 

Poniedziałek Wielkanocny -  01. 04. 2024 r.

1. Dziś Msze Św. o godz. 700  i 1200 w Uściu Gorlickim, o godz. 900 w Kwiatoniu i o godz. 1030  w Odernem.

2. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie ostatnich dni Wielkiego Postu i świętego czasu Triduum Paschalnego: Ks. Leszkowi, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Panom śpiewającym Mękę Pańską oraz chórowi pod przewodnictwem P. Tomasza Kawika, P. Kazimierze Szczerba za prowadzenie adoracji dla dzieci, OSP z Uścia za pełnienie straży przy Grobie, mieszkańcom Kwiatonia i Odernego oraz Radzie Parafialnej za zamówione msze św., mieszkańcom Kwiatonia za życzenia skierowane do nas kapłanów z racji ustanowienia Sakramentu Kapłaństwa, za dekorację ciemnicy i Grobu Pańskiego rodzicom klasy 3, P. Bernadetcie Kawik za dekorację florystyczną i tym wszystkim, którzy złożyli ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego w kwocie 470 zł.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca kwietnia. Spowiedź z racji pierwszego piątku będzie w piątek od godz. 1630. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 1500.

4. W I czwartek Msze o godz. 630 i 1700.

5. Z racji oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
W Kwiatoniu Msza św. o godz. 1800.
Ze względu na zmianę czasu nabożeństwa popołudniowe odbywać się będą o godz. 
1700.
Od wtorku nabożeństwa będą w kościele.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 700 zmiana tajemnic Różańcowych. Liturgię przygotowuje Róża P. Krystyny Ferenc.
Na polecenie samego Pana Jezusa II Niedziela Wielkanocna jest obchodzona jako Święto Bożego Miłosierdzia. O godz. 1145  koronka do Miłosierdzia Bożego. Za jej odmówienie w tym dniu w kościele można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Codziennie przed Mszą św. – nowenna do Bożego Miłosierdzia.

7. Do sprzątania kościoła prosimy Rodziny P. Eweliny Podwika, Lidii Mazur, Haliny Niemasik.
Dziękujemy wyznaczonym rodzinom za sprzątanie i złożoną ofiarę 150 zł na kwiaty i środki czystości.

8. W zakrystii można nabywać Gościa Niedzielnego oraz dla dzieci nowego Małego Gościa Niedzielnego.

 

Niedziela Palmowa -  25. 03. 2024 r.

1. Dziś Msze Św. w Uściu Gorlickim o godz. 700  i o godz. 1330 z poświęceniem palm i procesją. Po Mszy konkurs palm a następnie ok. godz. 1430 Gorzkie Żale. Pozostałe msze o godz. 900 w Kwiatoniu i o godz. 1030  w Odernem.
Z tyłu kościoła wystawiona jest skarbonka na ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

2. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, obchodzona corocznie 25 marca, w tym roku z powodu Wielkiego Tygodnia jest przeniesiona na 8 kwietnia, po Oktawie Wielkanocnej.

3. W Poniedziałek Wielkanocny składka będzie przeznaczona na KUL oraz Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

4. Do środy włącznie nabożeństwa będą się odbywać w kaplicy na plebanii.

5. Do sprzątania kościoła prosimy Rodziny P. Bogusławy Kusiak, Urszuli Matuszyk, Sylwii Matuszyk.
Dziękujemy wyznaczonym rodzinom za sprzątanie i złożoną ofiarę 100 zł na kwiaty i środki czystości.

6. W zakrystii można nabywać Gościa Niedzielnego.

7. Dziękujemy tym wszystkim, którzy z serca ofiarowali produkty na paczki świąteczne. Zostały one przekazane potrzebującym. Za organizację i rozwiezienie paczek serdecznie dziękuję Parafialnemu Zespołowi Caritas.

8. Trwają prace przy nowym nagłośnieniu w kościele. Zakończenie planowane jest w tym tygodniu. W związku z tym nie w każdym miejscu dzisiaj słyszalność jest właściwa.

9. Wszystkich parafian serdecznie zapraszamy do licznego udziału w liturgii Triduum Paschalnego. 

 

V Niedziela Wielkiego Postu -  17. 03. 2024 r.

1. Dziś Msze Św. o godz. 700  i po Gorzkich Żalach o godz. 1330 w Uściu Gorlickim, o godz. 900 w Skwirtnem i o godz. 1100  w Odernem.
Po południu po godz. 1500 rozpocznie się spowiedź w Kwiatoniu oraz w Uściu i zakończy się o 1800. Od 1630 do 1700 będzie przerwa.

2. Jutro zakończenie rekolekcji parafialnych: w Uściu o godz. 700 i 1700 a w Kwiatoniu o godz. 1830.
Składka w tym dniu przeznaczona będzie na potrzeby rekolekcyjne.

3. We wtorek Uroczystość Św. Józefa.

4. W piątek o godz. 1500 w kościele Koronka do Miłosierdzia Bożego a później adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy do godz. 1630.
Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Uściu o godz. 1630 i 1900, w Kwiatoniu o 1730.

5. Od wtorku Msze św. w dalszym ciągu będą w kaplicy na plebanii.

6. Przyszła Niedziela jest Niedzielą Palmową. Msza Św. z poświęceniem palm i procesją rozpocznie się o godz. 1330. Po Mszy konkurs palm a następnie ok. godz. 1430 Gorzkie Żale.
W Niedzielę Palmową składka jako jałmużna postna będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
W ten dzień z tyłu kościoła będzie wystawiona skarbonka na ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

7. Do sprzątania kościoła prosimy Rodziny P. Grzegorza Niemasika, Andrzeja Urbana, Beaty Niemasik.
Dziękujemy wyznaczonym rodzinom za sprzątanie i złożoną ofiarę 150 zł na kwiaty i środki czystości.

8. W zakrystii można nabywać Gościa Niedzielnego.

9. Dziś po Mszach św. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza baranki oraz paschaliki w minimalnej cenie 8 zł.

10. Przypominamy, że w Delikatesach Centrum do czwartku jest wystawiony kosz przez nasz Parafialny Zespół Caritas. Alternatywnie w tym samym czasie kosz też znajduje się w przedsionku kościoła.

11. Do 24 marca trwa modlitwa nowennowa pod hasłem: „Akcja 21:20”. Codziennie odmawiana jest modlitwa w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Patronami nowenny są św. Andrzej Bobola i bł. ks. Jerzy Popiełuszko.

12. Parafia w Ropie serdecznie zaprasza na Plenerowe Misterium Męki Pańskiej w piątek 22 marca 2024 r. o godz. 1900. Szczegóły na stronie parafii Ropa.

13. Państwowa Straż Pożarna z Gorlic,  Komenda Powiatowa Policji z Gorlic oraz Kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zwracają się z apelem, aby nie wypalać suchych traw, bo jest to niebezpieczne dla drzewostanu lasów, niesie katastrofę ekologiczną, zagraża budynkom mieszkalnym i gospodarczym, zagraża zdrowiu i życiu ludzi i zwierząt. Wypalanie traw grozi wysokimi karami, obniżeniem lub pozbawieniem płatności bezpośrednich i obszarowych.

 

 

Kontakt

 • Adres:
 • Uście Gorlickie 88
  38-315 Uście Gorlickie
 • Telefon:
 • 18-35-30-720 
 • Nr konta parafialnego:
 • 81 879710390030030017910003 
 • Adres e-mail:
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych lub na podstawie prawa.