Wniebowstąpienie Pańskie -  24. 05. 2020 r.

Dziś na parafialnym Facebooku transmisja na żywo mszy św. z naszego kościoła o godz. 1200.

1. Dziś Msze Św. o godz. 700  i 1200 w Uściu Gorlickim, o godz. 900 w Skwirtnem oraz o godz. 1030  w Odernem. Nabożeństwo Majowe w Uściu o godz. 1145.

2. We wtorek wspomnienie św. Filipa Nereusza.
W tym dniu przypada Dzień Matki. Podczas Nabożeństwa Majowego i Mszy św. będziemy się modlić w ich intencjach. Zapraszamy wszystkie mamy i tych, którzy za nie chcą się wspólnie modlić. Otoczmy je szczerą miłością, która niech znajdzie swój wyraz w modlitwie, odwiedzinach a także pamięcią o tych, które Bóg odwołał do wieczności.

3. W środę Nowenna do MBNP i Nabożeństwo Majowe będą transmitowane na naszym parafialnym Facebooku. Zachęcamy by przy niedzielnej Mszy Św. w komentarzach wpisywać intencje modlitw na  środową Nowennę oraz pisać na kartkach i wrzucać do skrzynki próśb nowennowych.

4. W piątek wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej.

5. W przyszłą Niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

6. Do sprzątania kościoła w sobotę prosimy Rodziny P. Grażyny Matuszyk, Bogdana Pernala.
Dziękujemy wyznaczonym rodzinom za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę 50 zł na kwiaty i środki czystości.

7. W zakrystii można nabywać Gościa Niedzielnego oraz dla dzieci Małego Gościa Niedzielnego.

VI Niedziela Wielkanocna -  17. 05. 2020 r.

1. Dziś Msze Św. o godz. 700  i 1200 w Uściu Gorlickim, o godz. 900 w Kwiatoniu i o godz. 1030  w Odernem.

2. Nabożeństwa Majowe codziennie o godz. 1700 a w Niedziele o 1145.  W Środę i Piątek po Nabożeństwie Majowym Msze Św. Nabożeństwo Majowe w Kwiatoniu codziennie o godz. 1800 a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 900

3. W poniedziałek wspomnienie dowolne Św. Stanisława Papczyńskiego, w piątek rozpoczęcie nowenny do Ducha Świętego.

4. W środę Nowenna do MBNP i Nabożeństwo Majowe będą transmitowane na naszym parafialnym Facebooku. Zachęcamy by przy niedzielnej Mszy Św. w komentarzach wpisywać intencje modlitw na  środową Nowennę oraz pisać na kartkach i wrzucać do skrzynki próśb nowennowych.5. W przyszłą Niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
Jest to równocześnie dzień modlitw za Kościół w Chinach. W naszych modlitwach i Nabożeństwie Majowym prosić będziemy o wszelkie potrzebne łaski dla Kościoła w tym kraju, o poszanowanie godności każdego człowieka oraz by chrześcijanie w tym kraju mogli cieszyć się swobodą w wyznawaniu Chrystusowej Ewangelii.

6. Do sprzątania kościoła w sobotę prosimy Rodziny P. Danuty Piwońskiej, Marii Matuszyk.
Dziękujemy wyznaczonym rodzinom za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę 100 zł na kwiaty i środki czystości.

8. Od dzisiaj zmienia się liczba uczestników nabożeństw. W kościele w Uściu Gorlickim może przebywać jednocześnie 50 osób, w Odernem 10 osób, w Kwiatoniu i Skwirtnem 8 osób.

V Niedziela Wielkanocna -  10. 05. 2020 r.

1. Dziś Msze Św. o godz. 700  i 1200 w Uściu Gorlickim, o godz. 900 w Skwirtnem i o godz. 1030  w Odernem.

2. W tym tygodniu w liturgii przypada:
w czwartek – święto Św. Macieja Apostoła,
w sobotę – święto Św. Andrzeja Boboli oraz dzień imienin biskupa diecezjalnego Andrzeja Jeża.

3. W środę Nowenna do MBNP i Nabożeństwo Majowe będą transmitowane na naszym parafialnym Facebooku. Zachęcamy by przy niedzielnej Mszy Św. w komentarzach wpisywać intencje modlitw na  środową Nowennę.

4. Do sprzątania kościoła w sobotę prosimy Rodziny P. Agnieszki Drozd, Sabiny Ledniowskiej.
Składamy również serdeczne podziękowanie pewnej osobie, która pracowała przy pielęgnacji Ogrodu Matki Bożej oraz za wykoszenie trawy Ks. Leszkowi.

5. Zachęcamy by nabywać Gościa Niedzielnego.

6. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy wspierają naszą parafię przez dar materialny przekazywany do skarbonki,  w kopercie lub przelewem bankowym.

7. Zaplanowana na przyszłą niedzielę I Komunia św. nie odbędzie się. Wstępnie tą uroczystość przenosimy na koniec września.

IV Niedziela Wielkanocna -  03. 05. 2020 r.

Dzisiejszą niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele.

2. W tym tygodniu w liturgii przypada:
w poniedziałek – wspomnienie Św. Floriana, męczennika,
w środę – święto Św. Filipa i Jakuba, apostołów.
w piątek – uroczystość Św. Stanisława – biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i diecezji. Z tej racji nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
W związku z panującym stanem epidemii nie będzie Odpustu w Odernem.

3. W środę Nowenna do MBNP i Nabożeństwo Majowe będzie transmitowane na naszym parafialnym Facebooku.
W związku z tym mamy pewną propozycję. Przy niedzielnej Mszy Św. w komentarzach możemy wpisywać intencje modlitw na  środową Nowennę. Te nasze prośby i podziękowania możemy tam umieszczać do wtorku włącznie.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca maja. Msze Św. o godz. 630 i po Nabożeństwie Majowym.
W dni powszednie te nabożeństwa odbywają się o godz. 1700 a w Niedziele o 1145.  W Środę i Piątek po Nabożeństwie Majowym Msze Św. Nabożeństwo Majowe w Kwiatoniu codziennie o godz. 1800 a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 900

5. Do sprzątania kościoła w sobotę prosimy Rodziny P. Gertrudy Wrona, Haliny Brągiel.

6. Zachęcamy by nabywać Gościa Niedzielnego.

7. Z powodu różnych zaleceń higienicznych na razie ofiary składane zwyczajowo na tacę możemy wrzucać do skarbonki z tyłu kościoła.

• Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych lub na podstawie prawa.